לפרטים נוספים התקשרו כאן
052-8255400


תיק גג - שאלות ותשובות

 

האם מותר להניח על הרכב תיק גג?

תיק גג נחשב למטען שקשור אל הגגון, פנינו למשרד התחבורה בשאלה להנחיות – מענה לפנייה זו מבהיר כי אין הנחיות לעניין התקנת גגונים על גג הרכב וכך הם מתייחסים לתיק גג, כדי להימנע מכל סכנה, אנו בתיק גג, נוהגים לחומרה וסימנו את התיקים במחזיר אור אחורי.

במה שונה תיק גג מהתיקים האחרים בשוק?

תיק גג לוקח את עניין הבטיחות בנסיעה מאוד ברצינות וללא פשרות חיזוקים של התיק גם ברצועות הרחבות, בקליפסים בעלי תו תקן של משרד הביטחון ובקשירה כפולה באמצעות רצועות ביטחון, בנוסף כל הרצועות קשורות לתיק באמצעות לולאות, כדי למנוע מצב של הפרדות התיק מהרצועות הקושרות. תיק גג מסומן במחזיר אור אחורי כדי להפחית את הסיכון לתאונת דרכים.

מהו יתרונותיו של תיק גג מבחינת האיכות?

תיק גג עשוי מבד קורדורה ריפסטופ – יתרונותיו של בד זה הם רבים- ראשית הוא חזק מאוד, ניתן לראות בתמונת תקריב שהבד מחולק לריבועים – יתרון שמונע קריעה בבד ועוצר / תוחם קרע קיים. הבד מצופה PVC למניעת חדירת מים ואבק. היות ולבד קורדורה איכויות רבות הוא גם יקר מאוד ולכן אם תחפשו בZAP

השוואת מחירים תיק גג בד קורדורה- תמצאו תיקים מיובאים מאוסטרליה שמחירם מתחיל ב1500 שח ועולה על 3000 שח (תלוי בגודל) אנחנו בחרנו להשתמש דווקא בבד קורדורה מונע קריעה מכיוון שידוע שעקב אכילס של תיקים מעין אלו שהם נקרעים מהר והחור / הקרע הראשון מהר מאוד יצריך אותך להתחדש בתיק אחר.


מדוע הגודל היחידי שאתם מייצרים הוא 550 ליטר?                                                                                                                                              בתהליך הפיתוח והאפיון של התיק ביצענו מבחני הערכה בקרב קהל המטרה: מול צרכנים פוטנציאלים וצרכנים בעלי ניסיון אישי, לשאלת הגודל הנדרש עלו ממצאים מעניינים: משפחה ישראלית לוקחת לטיול יותר ממה שהיא צריכה, בטיולי קמפינג הצורך למקום עולה אף יותר בגלל החפצים בעלי נפח גדול. ולכן מסקנת אפיון הגודל היתה ברורה- החלטנו ליצר תיק שיענה על הצרכים במלואם - ברווח ולא בצמצום. התיק בנוי באופן שבו גם אם לא משתמשים במלא הנפח, יש אפשרות להקטנת התיק באמצעות רצועות שהוספנו מסביב לתיק.


למה תיק גג זול  משמעותית מתיק דומה הקיים בשוק ?                                                                                                                            
תיק גג נמכר ישירות מהיצרן לצרכן, ללא מתווכים, אין לנו חנויות, מוכרים והוצאות פרסום וזאת כדי לאפשר מחיר הוגן מלכתחילה. ואין לנו בעיה לומר בפה מלא שאנחנו, בשונה מאחרים (המתמחרים ב300% רווח ויותר) מסתפקים ברווחים קטנים משמעותית.
 

מהו היתרון של יצור תיק גג בישראל?
היתרון הערכי ברור ועליו אין עוררין מבחינתנו הוא ראשון במעלה. רכישת תיק גג תומכת בכלכלה הישראלית (מעגל של נתינה וקבלה..)                                  מעבר לערך החברתי כלכלי חשוב לומר שגם הלקוח מרוויח מיצור ישראלי מכיוון שמפעל שמייצר בחו"ל לא מחויב לאיכות. מבחינתו "אחריו המבול" - על כל המשתמע מכך.. 
תיק גג מיוצר במפעל ישראלי ירושלמי המייצר תיקים לכוחות הביטחון. הניסיון- עושה את ההבדל בחוזק, באיכות ובשירות שתקבלו.


האם יכול להיות שהרצועה  הקושרת את תיק גג לרכב תיפרד / תתנתק מהתיק תוך כדי נסיעה?

תיק גג הינו היחיד שבו כל הרצועות תפורות לתיק באמצעות לולאות מה שאומר שהרצועה קשורה לתיק גג ואין סכנה למצב הנ"ל. בנוסף הרצועות נקשרות לתיק באמצעות קליפסים גדולים וחזקים ביותר בעלי תו תקן של משרד הביטחון שהוא מחמיר ביותר. לא די לנו בכך ומעל הקליפסים הוספנו רצועות ביטחון (תקראו לזה מצנח רזרבי..)  כך שבמהירות נסיעה התיק קשור לרכב באופן שקיים אפס סיכון.


מה קורה כאשר התיק לא מלא, האם הוא מרעיש?
תיק גג עשוי מבד שלא מייצר רעשים בנסיעה. בנוסף ישנן רצועות סביב לכל התיק שמאפשרות להקטין אותו לפי הצורך.

אני ממש פוחד שממהירות  הנסיעה התיק יעוף, האם יש חיזוקים כנגד חיכוך המהירות ?

היות ובטיחות מבחינתנו זה הכל- השקענו בתחום זה מחשבה וביצוע – רצועות עבות, קליפסים עבים, רצועות ביטחון, וכל הרצועות מחוברות לתיק- בדקנו בנסיעות בכל מיני תנאי שטח את האחיזה של התיק גג על הגג של הרכב  - כל המבדקים הראו אחיזה מצוינת, שמירה על מיקום מה שאומר שאתה יכול להיות רגוע.


האם תיק גג אטום לאבק ולמים?

אחד מיתרונותיו של בד קורדורה הוא האטימות למים ואבק .לכן תיק גג אטום למים ואבק, אם כי מים יכולים לחדור דרך התפרים, במקרה של גשמים עזים היורדים לאורך זמן. לכן המלצתנו במקרה כזה לעטוף את התכולה בניילון.

מה היתרון של הבד ממנו עשוי תיק גג?

הבד ממנו עשוי תיק גג הינו היחיד שמונע קריעה, היות והבד עשוי ריבועים ריבועים קטנים- מתקבל מצב בו כל ס"מ של התיק הוא לעצמו ואם ניהיה חיתוך בבד- שם הוא נעצר ולא ממשיך. לאחרונה יצרנים / משווקים אחרים זיהו את העובדה שבד קורדורה הוא סמל לאיכות ומשום כך הם החלו לטעון שגם הם מייצרים מבד זה. אל תפלו לפח. קל לזהות את בד הקורדורה ריפסטופ בכך שרואים את החלוקה של הבד לריבועים. הבד של תיק גג מצופה PVC מה שאוטם את הבד ב 100 אחוז נגד מים. הטענה של המתחרים שציפוי PVC אינו מתאים לאקלים הישראלי איננה נכונה ויותר מכך ציפוי PU (ציפוי שנעשה בספריי, דק ומתכלה מהר) לבד מהסוג הזה אינו מספיק ואיננו עמיד לאורך זמן כדי ליצור בד אטום למים.

האם גג הרכב יכול להינזק כתוצאה ממטען הנכנס לתיק גג?

לתיק גג בסיס פולימרי מובנה  ועבה יחסית, מה ששומר על גג הרכב ומאזן לחצים, היות והמזרן הפולימרי הינו עבה, ישנה אפשרות להשתמש בתיק גג מצידו התחתון כמזרן לילד בקמפינג אצל סבתא..

האם יש סכנה בקשירה של תיק גג אל תוך הרכב? (לעניין כרית אויר אם חלילה תיפתח)

ברכבים משנת יצור 2013/2014 ואילך הוספו כריות אוויר צד. ולכן אנו ממליצים לקשור את תיק גג אל גגון /רלסים המצוי לאורכו / רוחבו של גג הרכב.


אין לי גגון ברכב, מה עושים?

לשם כך פיתחנו את וו התפס הבטיחותי המתחבר לרכב וממנו לתיק גג וו התפס שפיתחנו בעזרת ובתושיית מהנדס פיתוח מוצרים. נרשם כמדגם רשום במחלקת הפטנטים של משרד המשפטים. וו התפס נבדק במהירויות שונות ובתנאי שטח שונים ונמצא חזק ביותר.

מהו יתרון בתיק גג העשוי בפרופיל אווירודינאמי?

ככל שקידמת הרכב עשויה בפרופיל מקומר התנגדות שהוא מייצר קטנה יותר. פרופיל אווירודינאמי יכול לחסוך עד 5% מצריכת הדלק.

מהן מידות תיק גג?

117-120 אורך, 57-60 גובה, 90 רוחב.  השינויים נובעים מפערי גזירה מינוריים שיכולים להיות בתהליך היצור.  מכיל מינימום 550 ליטר.


טואול הקמת אתרי אינטרנט